Ladakh Freeride ExpeditionW 2013 roku, w składzie Klaudiusz „Klaud” Duda, Marcin „Pucek” Kleszcz oraz Piotr „Zdan” Zdanecki zorganizowaliśmy freeridową wyprawę w Ladakh, leżący w indyjskich Himalajach.
Naszym głównym celem była rowerowa eksploracja tego rejonu pod kątem wymagających zjazdów oraz próba zjazdu z rekordowej wysokości – ze szczytu Chamser Kangri mierzącego 6622 m n.p.m.

Jesteście ciekawi czy się nam udało i jak potoczyły się nasze losy w tak odległym zakątku świata? Zapraszamy na relacje, które będą się sukcesywnie pojawiać na naszej stronie.

Odcinek 1: Na północ
Odcinek 2: Od Manali aż po Leh
Odcinek 3: Trzy przełęcze
Odcinek 4: Na otarcie łez
Odcinek 5: Pożegnanie

Zapraszamy również na krótki trailer, będący zapowiedzią pełnego filmu:
Ladakh Freeride Expedition trailer
Jak i na jego pełną wersję:

Ladakh Freeride Expedition 2013 from zdan.

Podziękowania

Ze swojej strony jestem niezwykle wdzięczny moim Rodzicom i Dziewczynie za wyrozumiałość i za ogromne wsparcie, które okazali podczas przygotowywania wyprawy i w trakcie jej realizacji.
Chciałbym również podziękować wszystkim znajomym, którzy udzielili nam pomocy i przyczynili się do sukcesu naszej wyprawy.
Trudno też zapomnieć o naszych sponsorach: sklepie wkręceni.pl, który zadbał o przyczepność i krótką drogę hamowania podczas zjazdów w Himalajach, firmie Urge, która czuwała nad bezpieczeństwem naszych głów oraz firmie Garmin, która zatroszczyła się byśmy nie zgubili się pośród przepastnych dolin i niezliczonych grani. Batony i żele PowerBar pomogły nam w zmaganiach z wyczerpującymi podejściami i niekończącymi się zjazdami, a dzięki wsparciu firmy GoPro nagraliśmy masę materiału filmowego, którym nie omieszkamy się z Wami podzielić. Podziękowania należą się również Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie za poparcie wyprawy.

Dziękujemy również naszym patronom medialnym, którzy dbali o rozgłos naszego projektu.

Piotr Zdanecki

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

* Copy this password:

* Type or paste password here:

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>