Barania disorder

IMG_1875

Tytuł miał być inny. W ogóle miało być inaczej. Ale zacznijmy od początku…

W ciągu ostatniego tygodnia raczej nie było zbyt dużych taryf ulgowych od złej pogody – deszcz prawie na okrągło. Jak się okazuje post factum, potop dopiero przyjdzie. Jednak korzystając ze względnie dobrej pogody zapowiadanej na sobote, decydujemy się z Kashą na atak Baraniej. Wyjeżdżając z Krakowa nie mamy wielkich złudzeń, nad naszymi głowami od samego rana wisi, przysłaniający całe niebo, czarny placek. Padać wg. ICMu nie miało, ale na słońce też nie było szans. Docierając w okolice Kocierzy zalewa nas słońce, jednoczesnie Beskidy spowijają gęste mgły. Węgierska Górka wita nas słońcem i rześką temperaturą.

Od samego dołu czerwonego szlaku zaczynąją się nowości w postaci przeoranych ścieżkek. Docieramy na Halę Radziechowską, gęsta mgła, singiel rozorany przez MX, ścieżka ocieka błotem. Dalej nie lepiej, szlakiem spływają strumienie, za Magurką kilka powalonych drzew i tradycyjne zniszczenia poczynione przez LP.

Stajemy na dole najciekawszej części szlaku – trawersu Baraniej Góry. Na widok ‘nowinek’ ręce rozkładają się same. Dolna część rozwalona zwózką, kawałek wyżej leży kilka drzew. To nie koniec. Od końca trawersu do samego szczytu idzie szeroka, błotna autostrada. Na środku stoi traktor. Stajemy na szczycie, brak słów, chce się płakać. Równo rok temu, ze szczytu spadała korzenna ścieżka w świerkowym lesie. Teraz? Łyso, koleiny, masa gałęzi. Dodatkowo na górę prowadzi autostrada szeroka na kilka metrów, bo rozwalenie szlaku było widać niewystarczające.

Kolejny, niegdyś świetny zjazd (jeden z moich ulubionych beskidach), można skreślić z listy.

Say goodbye to Barania Góra.

Trasa: Węgierska Górka – Glinne – Magurka Radziechowska – Magurka Wiślańska – Barania Góra – Magurka Wiślańska – Magurka Radziechowska – Glinne – Węgierska Górka

Zobacz także...

...poprzednią: , kolejną: lub inne fotorelacje »

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

* Copy this password:

* Type or paste password here:

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>