Inny świat

IMG_1771

Turbacz zawsze kojarzył mi się chmarą browaro-turystów i wycieczek szkolnych zalegających pod schroniskiem. Hałas, zgiełk, tłumy. Nie lubię tego, nie po to jeździ się w góry. Jednak raz w sezonie wypada odbębnić „Ciurbacza” i zjechać świetnym niebieskim do Koninek. O, pardon, zejść, bo przecie tam Park Narodowy…

Podczas teleportacji do Koninek z Krakowa słońce przygrzewało niemiłosiernie. Na miejscu startu zaczyna kropić dysc. Podejście uskuteczniamy planowanym zjazdem, niebieskim na Czoło Turbacza. Tempo emeryckie. W trakcie podchodzenia dwukrotnie łapie nas zlewa, obok w najlepsze hulają 2 burze. Wraz ze wzrastającą wysokością jesteśmy coraz bardziej przeciwni DHowaniu rzeczonym szlakiem. Zostały porobione mostki, ze stopniami uniemożliwiające przejazd, wszędzie mnóstwo kłód spełniającyh rolę kanałów odwadniających… Dla mnie to koniec tego szlaku, wspomniane nowości skutecznie mogą zabić przyjemność ze zjazdu.

Docieramy na Czoło. Świeci słońce, wokół przewalają się burze i ulewy. Klimat niemal apokaliptyczny. Pod schroniskiem nie zabawiamy zbyt długo, nad naszymi głowami wisi ołowiany placek. Nie czekamy aż pęknie, zlatujemy w dół. Decydujemy się na zjazd zielonym szlakiem, mimo mało obiecującego przebiegu wg. mapy (interwały).

Epic ride!

Początek to idylliczna, wąska i stroma ścieżka, usiana świeżo zmoczonymi korzeniami. Momentami szybciej, momentami techniczniej, radość ze zjazdu potęgują poopadowe warunki. Bajke przerywają fragmenty do góry, które w sporej części są podjeżdżalne. Docieramy pod trawers Turbaczyka (cały czas singiel), otwiera się wspaniała panorama na cały Beskid Wyspowy. Widokowo, dla mnie numero uno w Gorcach. Z Turbaczyka kolejny ultra szybki singiel, krótkie podejście i absolutna lufa w dół.

Nie spodziewałem się, ze taki szlak, kompletnie nie uczęszczany przez ludzi może czaić się w okolicach Turbacza. Brak ludzi i luźnych kamieni, single, widoki, gładkie korzenne ścieżki. Zupełnie inny świat.

Trasa: Koninki – Czoło Turbacza – Turbacz – Czoło Turbacza – Koninki

Zobacz także...

...poprzednią: , kolejną: lub inne fotorelacje »

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

* Copy this password:

* Type or paste password here:

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>