Kudłoń? Dlaczego Kudłoń?

IMG_1882

Wikipedia mówi, że nazwa Kudłoń pochodzi najprawdopodobniej od nazwiska Kudeł bądź Kudła. A mnie się wydawało, że chodziło o kudły owiec, które były onegdaj wypasane na pięknych skądinąd polanach, znajdujących się na zboczach tej zacnej góry :)

Niemniej, mieliśmy jechać do Wolskiego a pojechaliśmy na Kudłoń. Namówiliśmy bowiem Yooniora, hehe, żeby zrobić taką fajną traskę… Chodziło generalnie o szlak zielony i zółty z polany Gorc Troszacki. Yoonior trochę marudził, że nie lubi podchodzić i zjeżdżać tą samą trasą, ale ostatecznie i jemu się podobało ;) Zielony przebiega bowiem przez niesamowicie uroczy fragment lasu, który pozostał nietknięty mimo zamierających tam drzew. Paradoksalnie, uschniete świerki dodają uroku temu miejscu, zwłaszcza w maju, gdy na jaskrawo zielony kobierzec borówek pada łagodne, popołudniowe słońce ;) Zjazd bardzo przyjemny, dominują tam odcinki szybkie, ale są też odcinki wolniejsze, bardziej techniczne, w tym jeden taki, którego przejechać nie byliśmy w stanie, po tym jak zatrzymaliśmy się przy zbierającym się z gleby Yooniorze :) Żeby tradycji stało się za dość, Zdan złapał snejka, ale nietypowo, bo na przednim kole. Z powrotem na Gorc podeszliśmy wijącą się stokówką – w czasie tego podejścia trochę popadało, ale i tak byliśmy mile zaskoczeni pogodą podczas tej wycieczki. Gdy ponownie stanęliśmy pod tablicą na Gorcu Troszackim, było już widać Tatry, co dodatkowo poprawiło nasze wyśmienite nastroje. Zjazd żółtym okazał się być prawdziwą ucztą! Mega szybkie odcinki polaną połączone z semi-ścianką i innymi bardziej technicznymi fragmentami dały naprawdę sporą satysfakcję wszystkim uczestnikom. Zdaje się również, że nawzajem sie nakręcaliśmy do szybszej jazdy – nikt nie zostawał w tyle, a gdy słyszysz z tyłu szumiące koła kumpla, masz dodatkową motywację, aby jechać szybciej. W ten właśnie sposób wszyscy cisnęli dobrym tempem, i również dlatego byliśmy wszyscy zadowoleni z traski. Oby więcej takich wypadów, w których wszystko jest optymalne!
Trasa: przełęcz Przysłop – Jaworzynka – Gorc Troszacki – Stawieniec – Gorc Troszacki – Jaworzynka – Rzeki

Zobacz także...

...poprzednią: , kolejną: lub inne fotorelacje »

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

* Copy this password:

* Type or paste password here:

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>