Oberrothorn

_MG_0381

Kolejny dzień naszego wyjazdu zaczynamy od porannego drałowania asfaltem do samego centrum Zermatt, gdzie możemy radośnie uszczuplić swoje portfele, kupując bilety na kolejkę i gondolę na Unterrothorn.
Wyciągami wygodnie docieramy na ponad 3100m, skąd widać cel wycieczki – Oberrothorn. Co prawda przed nami tylko nieco ponad 300m przewyższenia, ale wysokość daje się delikatnie odczuć i podejście zajmuje nam trochę więcej czasu, niż się spodziewaliśmy.

Po wejściu na szczyt rozsiadamy się na dłuższą chwilę, bo przed nami rozciąga się genialna panorama na Matterhorn, cały masyw Monte Rosa, Weisshorn oraz dziesiątki innych alpejskich gigantów.
Zjazd rozpoczyna się niezbyt trudnym singlem, miejscami urozmaiconym agrafkami i małymi progami, przechodząc w trawers ubezpieczonym linami. Ta sekcja po pochyłych płytach, nie tolerująca błędu, dostarcza nam już więcej wrażeń. Chwila odprężenia na szybkim singlu i krótki wypych, który wyprowadza nas ponownie pod końcową stację kolejki.

Dalsza część zjazdu to znana nam już z poprzednich wyjazdów grań Ritzengrat, która sprowadza nas wprost do Europawegu. Fragment ten Kasha opisywał tak:

A zjazd z rothornowej grani w stronę Europaweg to jest niemalże kwintesencja alpejskich szlaków. Słowo szlak można tutaj śmiało zastąpić innym słowem – agrafka. Bardzo stroma, mniej stroma, bardzo ciasna, mniej ciasna, ale zawsze to będzie agrafka

Niestety wiedząc z dnia poprzedniego, że Europaweg jest zamknięty, musimy tym razem kombinować. Mieszając szlaki piesze i trasy DH docieramy z powrotem do samego Zermatt.

Zobacz także...

...poprzednią: , kolejną: lub inne fotorelacje »

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

* Copy this password:

* Type or paste password here:

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>