Quasi zimowe Klein Maguren

IMG_2597

Tym razem budząc się w środku nocy i zamieniając ciepłe łózko na oszroniony samochód, nawet nie do końca wiedzieliśmy, dokąd jedziemy. Plan gry krystalizuje się dopiero po spotkaniu z Wojtkiem i Tolkiem z kolektywu G3R, na jednej ze stacji benzynowych. Mimo ostatnich opadów sniegu i temperatury nie pozwalającej na zbytnie przegrzanie się, zapada decyzja o zdobyciu Klein Maguren.

Na początek czeka nas kawałek podjazdu doliną, znaną mi z wakacyjnych wojaży. Potem przeskakujemy już na właściwy szlak, który to prowadzi przyjmną leśną ścieżką, miejscami mocno nastromioną.
Docieramy ponad granicę lasu, pojawiają się widoki na okoliczne pasma, niestety spowite mgłami. Na nasze szczęście pałeczke tego dnia dzierży Pani Inwersja, dzięki czemu możemy cieszyć się całkiem sensowną temperaturą biorąc pod uwage porę roku i wysokość. Druga część podejścia to niestety wspinaczka, praktycznie cały czas rower spoczywa na plecach. Nawet Kasha, zagorzały przeciwnik noszenia, w końcu poddaje się i solidarnie taszczy złom na barkach.

Górna część szlaku to bardzo trudny technicznie, skalny odcinek. Kamienne ścianki, uskoki, agrawki. Wszystko to doprawione solidną stromizną. Jako krótki przerywnik szlak serwuje noszenie rowerów przez skały, na szczęście wspomniany kawałek nie jest długi. Wpadamy w kosówkę, potem w las. Nie ma taryfy ulgowej, niezliczone ilości korzeni zajmują miejsce kamieni, do tego nawierzchnia z suchej skały zamienia się w miejscami oblodzoną i ośnieżoną ścieżkę. Wisienke na torcie stanowią agrawki w iście alpejskim stylu.

Zjazd wieńczy szutrowa autostrada prowadząca doliną, wprost do zaparkowanych bolidów.

Zobacz także...

...poprzednią: , kolejną: lub inne fotorelacje »

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

* Copy this password:

* Type or paste password here:

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>