„Rozgrzewka”

_MG_0071_2

Starając się kultywować tradycję, kolejny wyjazd do Szwajcarii zaczynamy od trasy „rozgrzewkowej”. Ma być w miarę krótko, łatwo i przyjemnie.
Opuszczamy naszą bazę w Täsch i kierujemy się do położonego 800m wyżej Täschalp. Naszym celem na ten dzień jest znany z poprzedniego wyjazdu szczyt Ober Sattla wznoszący się na 2700m.
Niestety nasze plany krzyżuje tabliczka informująca o zakazie wstępu na Europaweg, którym początkowo wiedzie ścieżka na pik. Zostajemy zmuszeni do powtórki z rozrywki z wojaży sprzed dwóch lat i wycieczki w stronę tzw. Taszchaty (Täsch Hütte). Tym razem jednak warunki o niebo lepsze i po krótkich dywagacjach nad mapą, zaczynamy wypych ścieżką prowadzącą w stronę lodowca Alphubel.

Po dotarciu na plateau na 2900m późna pora skłania nas do krótkiej sesji zdjęciowej i obrania kierunku zgodnego z grawitacją.
Długa podróż z Polski z poprzedniego dnia początkowo odbija się na stylu naszego zjazdu, jednak szybko łapiemy flow i z uśmiechem na twarzach zlatujemy do Täschalp. Potem nurkujemy w las i genialnym singlem tniemy prawie pod same drzwi naszego domku.

Zobacz także...

...poprzednią: , kolejną: lub inne fotorelacje »

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

* Copy this password:

* Type or paste password here:

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>