Słońce dla zuchwałych

17

Z nadzieją na ujrzenie chociaż odrobiny słońca wyruszamy w 5 osobowym składzie z Kuźnic. Mleko zalegające na Hali nie pozwala wierzyć w zbyt wiele, ale temperatura jest całkiem przyjemna, wiatr nie wieje i śnieg nie pada. Niestety na grzbiecie w stronę Świnki warunki się mocno pogarszają, zaczyna zawiewać zimny wiatr, a widoczność momentami spada do kilkunastu metrów. Brnąc w białą nicość, nagle nad naszymi głowami zaczyna się przejaśniać, a po dotarciu w okolice 2250m n.p.m wychodzimy ponad morze chmur, ponad którym wyłaniają się tatrzańskie okręty – Kryvan i mur Hrubego.
Szybko docieramy na taternicki wierzchołek Świnicy, gdzie zalegamy na dobrą godzinę. Słońce, chmury pod nami, zero wiatru – plaża.
Niestety nadchodzi pora, kiedy trzeba zawijać się na dół, więc ponownie zanurzamy się w gęstej mgle. Przez kolejne kilka dni o słońcu będą przypominać nam spalone na czerwono ryje ;)

Trasa: Kuźnica – Murowaniec – Kasprowy Wierch – Świnica

Zobacz także...

...poprzednią: , kolejną: lub inne fotorelacje »

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

* Copy this password:

* Type or paste password here:

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>